O komodzie z Wikipedii

meble prowansalskie
Komoda ? mebel skrzyniowy z szufladami do przechowywania odzieży. Komoda wykształciła się w drugiej połowie XVII wieku we Francji ze skrzyni, przez umieszczenie szeregu szuflad w ścianie bocznej. Z biegiem czasu komoda zmieniała swój kształt i zdobnictwo, pozostając jednak jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia wnętrza.
Dopiero w 2 poł.
XX wieku została prawie zupełnie wyparta przez wielofunkcyjne zabudowy ścian.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Komoda

Meble prowansalskie do pokoju dziecięcego

meble prowansalskie Meble prowansalskie mogą być kupowane do praktycznie wszystkich domowych pomieszczeń, jednak meble kupowane do poszczególnych pomieszczeń posiadają swoje cechy charakterystyczne.

Meble prowansalskie kupowane do pokoju gościnnego są zwykle dużych rozmiarów i pozostają bardziej ozdobne.

Natomiast meble kupowane do pokoju dziecięcego siłą rzeczy posiadają mniejsze rozmiary, dostosowane do wzrostu dzieci.

Inaczej jest z meblami kupowanymi do sypialni, które mogą posiadać różne rozmiary, a chyba najważniejsze wśród nich pozostają łóżka.

Natomiast meble prowansalskie kupowane do kuchni posiadają najbardziej użytkowy charakter i są dobrze przystosowane do tego, żeby można było przygotowywać w kuchni rodzinne posiłki.

Meblarstwo z Wikipedii

Meblarstwo ? dziedzina wytwórczości dotycząca elementów wyposażenia wnętrz, głównie mebli. W zależności od stopnia skomplikowania konstrukcji, ornamentów, sposobów wykończenia, użytych narzędzi czy materiałów wyroby meblarskie możemy podzielić na sprzęty samorodne lub dzieła sztuki użytkowej. Jako dzieła sztuki podlegają zmianom stylowym podobnie jak inne dziedziny artystyczne. Wyroby meblarskie wytwarzane są na dwa sposoby: metodą przemysłową metodą rzemieślnicząŹródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Meblarstwo
.
Dodane: 15-12-2016 12:20

Tagi: meble styl prowansalskie wnętrza Prowansja

Widok do druku:

meble prowansalskie