Zużywanie wody i ekologia

biopreparaty do oczyszczalni biopreparaty do oczyszczalniWspółczesny sprzęt AGD jest całkiem oszczędny.
Dotyczy to także sprzętu używającego wody - czyli pralek i zmywarek. Jednak jeśli leżą na nam sercu kwestie ekologiczne, powinniśmy się zastanowić nad tym, jakich detergentów używamy.
W gruncie rzeczy jedynymi z bardziej szkodliwych dla środowiska, są środki piorące.

Znajdują się w nich chociażby fosforany, które powodują rozrost glonów, co może spowodować małą ekologiczną katastrofę.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - definicja

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ? to zespół urządzeń służących do neutralizacji ścieków wytwarzanych w domu lub małym zgrupowaniu domów. Warunkiem prawidłowej eksploatacji przydomowej oczyszczalni jest jej umiejętna obsługa, polegająca na następujących czynnościach: okresowa kontrola składu odpływu, ewentualnie indeksu osadu czynnego, odpowiednia regulacja natlenienia i uzupełnianie kultur mikroorganizmów, usuwania osadu i kożucha z osadnika raz w roku lub po wypełnieniu osadnika osadem do połowy. Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przydomowa_oczyszczalnia_%C5%9Bciek%C3%B3w

Woda z kranu - nadaje się do picia?

Pierwszy mit - woda z kranu nie nadaje się do spożywania.

Oczywiście, że się nadaje - MUSI spełniać określone kryteria i normy, woda z kranu JEST WODĄ PITNĄ.

A co bardziej interesujące - zdarza się, że posiada lepszy skład (więcej minerałów) niż woda którą kupujemy. Co prawda to zależy od regionu Polski, dlatego warto sprawdzić skład naszej wody z krany i zrezygnować z picia tej w butelkach. Drugi mit - woda mineralna to każda woda butelkowania.

NIESTETY NIE.

Większość takiej wody ma zbyt małą ilość składników mineralnych, są to tzw. wody źródlane. Popatrz wyżej - czasami woda z kranu ma lepszy skład.
Woda mineralna zaczyna się od ok.
800 mg minerałów na litr.

Warto sprawdzać etykiety..