O rekreacji w Wikipedii

rekreacja na świeżym powietrzu
Rekreacja, aktywny wypoczynek (łac.
recreo ? odnowić, ożywić) ? forma aktywności umysłowej lub fizycznej podejmowana poza obowiązkami zawodowymi, społecznymi, domowymi i nauką. Stosowana w celu odpoczynku i rozrywki. W architekturze ? potoczne określenie przestrzeni w budynku szkolnym lub na jego zewnątrz przeznaczone na wypoczynek uczniów w przerwach międzylekcyjnych Przyczynia się ona do rozwoju zainteresowań i osobowości, podwyższenia aktywności fizycznej, rozładowania napięcia nerwowego oraz zapobiega chorobom cywilizacyjnym.
Rekreacja z założenia jest aktywnością dobrowolną.
Jej formy wynikają głównie z typu zainteresowań i miejsca pobytu człowieka.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekreacja

Zabawy dla dzieci

Zagospodarowanie czasu dzieciom to coraz większe wyzwanie, przed którym musi prędzej czy później stanąć każdy rodzic i opiekun.
Oczywiście, najprostszym sposobem jest wymyślenie takiej aktywności, która na długo zaangażuje dziecko i dzięki temu dorośli będą mieli malucha z głowy. Niestety wielu rodziców za najlepszą rozrywkę dla dzieci uważa telewizor czy komputer.

Warto jednak zadbać o zupełnie inną rozrywkę dziecięcą, która nie tylko będzie powodowała, że dziecko będzie spędzać czas w naprawdę miłej atmosferze, ale także będzie się rozwijało.

Świetnym pomysłem na wspólne spędzanie czasu jest na przykład gra w klasy czy w gumę na podwórku czy wspólne układanie puzzli w gronie rodzinnym.

O zjeżdżalni w Wikipedii

rekreacja na świeżym powietrzu
Zjeżdżalnia ? urządzenie rekreacyjne działające na zasadzie równi pochyłej, najczęściej montowane są na osiedlowych placach zabaw, w ogrodach jordanowskich i parkach.

Odmianą zjeżdżalni są zjeżdżalnie wodne, zazwyczaj znacznie dłuższe od typowych "osiedlowych" zjeżdżalni, używane w aquaparkach.

Występują też zjeżdżalnie dmuchane.Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zjeżdżalnia.
Dodane: 26-11-2016 11:12

Tagi: zdrowie gry rekreacja ruch dzieci zabawy